مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه
 
 

فروردین 1398
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
 << <   > >>
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

جستجو


حدیث روز
محتواها


فال حافظ


پاسخگویی آنلاین به شبهات


حدیث


قرآن آنلاین


اوقات شرعی


لحظه شمار غیبتلااله الا الله ملک الحق المبین

ذکر کاشف الکرب
 
به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا-س-قروه، این مدرسه اقدام به برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع: کنترل یا افزایش جمعیت در مورخه 3/9/95 با حضور استاد ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای شفیع خانی-زیدعزه- نماینده ولی فقیه در سپاه قروه نمود، استاد محترم در ابتدای صحبتهای خویش فرمودند: مقام معظم رهبری می فرمایند: اگر به همین ترتیب در جامعه خویش پیش رویم جوان کمتر خواهیم داشت و به سمت پیری پیش می رویم.
در جامعه امروزی ما کنترل جمعیت آسیب است، و اگر این روند بدین نحو پیشرفت کند و نسل ها پیر شوند دیگر قابل کنترل نخواهد بود.
از نگاه قرآن با توجه به آیاتی که در سوره نوح آیه 11و12 و همچنین سوره اسرا آیه 31 وجود دارد این آیات دلالت بر افزایش جمعیت می نماید.
کاهش جمعیت موجب تک فرزندی می گردد که تک فرزندی غالبا باعث منزوی شدن فرزند، لوس بار آمدن، توقعات بسیار زیاد از پدر و مادر، و بحثی که در جامعه امروز ما وجود دارد سقط جنین است که صورت می گیرد.
اکثر کشورهایی که مشاهده می کنیم در جهت افزایش جمعیت تمام تلاش خویش را مصروف نموده اند و از هر جهت افرادی که دارای فرزندان بیشتر هستند مورد حمایت قرار می دهند. و مساله دیگر تهدیدهایی است که توسط دشمنان برای کاهش فرند صورت می گیرد و در ادامه منتقدین نظرات خویش را به این نحو بیان نمودند: طلاب اظهار داشتند که مشکلات مختلف مالی، سیاسی و …برای داشتن فرزند زیاد وجود دارد و در ضمن مادران این قدرت و توانایی را برای فرزند آوری زیاد ندارند.
عده ای هم معتقد بودند که اگر رویکرد مسئولین به این سمت بوده که زندگی بهتر در سایه داشتن فرزند کمتر است چرا دوباره سیاست این بزرگواران تغییر کرده است؟
غالب طلاب موافق تعداد بیشتر فرزندآوری بودند و عنوان نمودند که فرزند بیشتر باعث آرامش در خانواده خواهد شد و بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در نهاد خانواده به وجود میاید با بیشتر بودن فرزندان به راحتی قابل درمان است.
در ضمن فرزندان بیشتر باعث بزرگتر شدن دایره افراد و فامیل خواهد بود و صله رحم به طور محسوس بیشتر خواهد بود.
نتایج دیدگاه مخالف :
با توضیحاتی که استاد محترم به مخالفان دادند ایشان قانع شدند و جواب سئوالات خود را دریافت نمودند.
در انتها چنین نتیجه گیری شد که ؛ انسان متدین مذهبی باید حامی ولایت باشد و برای تحقق اسلام تلاش نماید . ما به عنوان طلبه وظیفه و تکلیف داریم که مبانی سیاسی خویش را تقویت کنیم، باید نترس و شجاع باشیم.
ایشان فرمودند: برای مقابله با هجمه دشمنان برای کاهش جمعیت و رسیدن این افراد به اهداف خویش باید به دنبال افزایش جمعیت و جوان سازی نسل کشور خویش باشیم.

 

موضوعات: گزارش  لینک ثابت
[شنبه 1395-09-20] [ 10:41:00 ق.ظ ]
در نشست سیاسی با موضوع مفهوم شناسی دوقطبی سازی با حضور سرکار خانم سمیه حسینعلی در جمع طلاب مدرسه به ارائه بحث پرداختند که در این نشست خانم حسینعلی به استناد به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) استفاده نموده و بیان داشتند دو سال قبل رهبر معظم انقلاب از کلید واژه دو قطبی برای هشدار درباره شکل گیری وضعیتی خاص در جامعه استفاده فرمودند.آنجا که در دیدار با رئیس جمهور و هیئت دولت یازدهم تاکید نمودند جناح بندی های سیاسی اشکالی ندارد امام نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می شود.
خانم حسینعلی در ادامه افزودند: در پروژه دو قطبی سازی دو قطب مخالف به گونه ای رودروی هم قرار میگیرند و چنان فضای سیاسی کشور را تحت الشعاع خود قرار می دهند که جز صدای این دو قطب صدای دیگری شنیده نمی شود و هدف از ایجاد دو قطبی سازی سیاسی خلق فضاهایی احساسی و ایجاد خلاء عقلانی به ویژه در هنگامه ای است که مردم خود رابرای یک انتخابات که سرنوشت کشور را برای چندین سال مشخص می کند آماده میکنند، در دوقطبی سازی دو سر طیف تلاش می کنند جامعه را به طرفداری از خود و مخالفت با قطب رقیب تشویق کنند به گونه ای که مردم احساس کنند باید بناچار خود را در اردوگاه یکی از دو قطب تعریف نمایند. در فضای دو قطبی حرف حساب،حرف منطقی و یا عقلایی شنیده نمی شود و از هیچ روش و ابزاری و اقدامی برای این منظور دریغ نمی کنند.
خانم حسینعلی افزودند: احزاب و گروهها برای ایجاد این فضا ازهر پدیده ای استفاده می کنند مثلا عده ای به جای اینکه به تعریف محتوایی از شیوه چینش گروه و یا خود حرف بزنند و ارائه برنامه بدهند در جهت برون رفت از بن بست ها و حل مشکلات به شکل افراطی دیگران را نفی میکنند.
حسسینعلی در پایان فرمودند: در فضای دو قطبی کردن جامعه این مردم هستند که ضرر خواهند کرد زیرا منافع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی آنها دستخوش بازیهای کودکانه سیاسی قرار میگیرد و ذهن جامعه را از مسائل و مطالبات اصلی خارج می کند.در واقع خروج از عقلانیت وافتادن در ورطه احساسات باعث می شود که اولا فضای رقابتی برد وباخت بر جامعه حاکم شود و شبیه آنچه که در سال 88 رخ داد پیش آید.

موضوعات: گزارش  لینک ثابت
[دوشنبه 1395-08-24] [ 10:16:00 ق.ظ ]
موضوعات: گزارش  لینک ثابت
[چهارشنبه 1395-07-28] [ 01:39:00 ب.ظ ]

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه بنر آزاد اندیشی که به مدت 3 سال ، در سالن اصلی مدرسه الزهرا(س) نصب است و به صورت ترمی و فصلی موضوع و عنوان آن را تغییر داده و طلاب با حضور پرشورنظرات و مطالب خود را در آن نوشته و در معرض دید همه طلاب قرار میگرد. که الحمدلله با استقبال خوبی همراه بوده و عنوان بنر آزاد اندیشی با همفکری جمعی از طلاب خوش فکر انتخاب میگردد که تاکنون تاثیر مطلوبی در میان طلاب داشته است

موضوعات: گزارش  لینک ثابت
 [ 01:33:00 ب.ظ ]
موضوعات: گزارش  لینک ثابت
[یکشنبه 1395-07-25] [ 01:57:00 ب.ظ ]
1 3 4 5 ...6 7
 
   
 
دانلود تقویم کامل سال 98