موضوع: "خبر فرهنگي"

نشست اخلاقي حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي بابائيان امام جمعه شهرستان قروه

نشست فرهنگي اخلاقي با حضور حجت الاسلام بابائيان در مدرسه الزهرا(س) برگزار گرديد.

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره آموزشي مشاور درمدرسه علميه الزهرا(س) قروه

دوره آموزشي مشاوران با حضور طلاب از قروه-سريش آباد - بيجار و سقز در مدرسه الزهرا(س) برگزار گرديد.

 در اين دوره استاد مدعو با موضوع ملاك هاي انتخاب همسر به ايراد سخن پرداختند.

 ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

مراسم تجليل و تقدير از مبلغين منتخب و فعال مدرسه علميه الزهرا(س) قروه

به گزارش معاونت محترم فرهنگي مدرسه الزهرا(س) قروه از مبلغين منتخب  و فعال مدرسه قروه و سريش آباد تقدير و تجليل به عمل آمد.

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

حديث روز


نشانه هاي مومن

اگر در جایی که جز خدا کسی نبود،‌ گناه را ترک کرد، آنجا معلوم می‌شود که ایمان در قلب او رسوخ کرده است و به تعبیر اهلش اعتقاد، از واردات قلبیّه او شده است، چون جز خدا هیچ‌کس را حاضر و ناظر نمی‌بیند و خودش را در محضر الهی می‌بیند؛ لذا این ترک گناه خیلی ارزشمند است.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست ميثاق طلبگي

برگزار نشست ميثاق طلبگي با حضور حجت الاسلام جناب آقاي فرهنگيان استاد حوزه ودانشگاه در مدرسه علميه الزهرا(س) قروه برگزار گرديد. كه بسيار مطلوب ارزيابي شد

 

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري ساعت فرهنگي عمومي در مدرسه علميه الزهرا(س) قروه

ساعت فرهنگي كه در مدرسه الزهرا(س) قروه  با موضوع آموزه هاي نهج البلاغهبه صورت هفتگي برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره آموزشي مقدماتي وبلاگ نويسي در مدرسه علميه الزهرا(س) قروه

دوره آموزشي وبلاگ نويسي دوره مقدماتي با حضور طلاب در مدرسه برگزار گرديد.

 

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري دوره آموزشي مشاوران در حوزه علميه الزهرا(س) قروه با موضوع روانشناسي رشد

دوره آموزشي مشاوران با موضوع روانشناسي رشد با حضور حجت الاسلام جناب آقاي محمد مهدي ايماني

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

بازدید جامع مدیریت محترم استان کردستان از مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

در مورخ 17/11/94 با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صالحی مدیریت محترم استان کردستان سرکار خانم به لسان معاونت محترم آموزشی و پژوهش و سرکار خانم پور رحمانی معاونت محترم تربیتی،فرهنگی استان در این حوزه مبارکه حضور داشتند . در ابتدای حضور مدیریت محترم استانی حجت الاسلام صالحی با طلاب این مدرسه به صورت خصوصی نشست داشتند که به بررسی مسائل طلاب پرداختند و در ادامه نشست عمومی با طلاب داشتند که طلاب به بیان انتقادات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف پرداختند و حجت الاسلام صالحی فرمودند: که تلاش می کنیم مسائل را برطرف نمائیم.


در ادامه حجت الاسلام صالحی نشست صمیمی با کادر و اساتید مدرسه الزهرا(س) داشتند که مفید ارزیابی شد و در این نشست کادر و اساتید نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود را بیان نمودند و جناب آقای صالحی نیز در مقابل سوالات ایشان پاسخ های در خور توجه ارائه نمودند که در نهایت جلسه بسیار مفید ارزیابی گردید و بسیاری از سوالات و نظرات کادر و اساتید این حوزه مبارکه برطرف گردید.
سرکار خانم به لسان معاونت محترم اموزشی و پژوهش استان نیز به بررسی عملکرد معاونت پژوهش و آموزش این مدرسه پرداختند.
همچنین ایشان با حضور در کلاسهای درس طلاب نحوه تدریس اساتید را مورد ارزیابی قرا ردادند و همچنین حضور در جمع طلاب به صورت پایه ای و کلاسی و نظرات و سئوالات طلاب را پاسخگو بودند.


همچنین سرکار خانم پور رحمانی معاونت محترم تربیتی،فرهنگی استان به بررسی عملکرد دبیر دانش آموختگان و مشاوره و معاونت فرهنگی مدرسه پرداختند و عملکردها از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادند. همچنین ایشان به بررسی فضاسازی سالن و بردهای طلاب هر پایه و ساعتهای فرهنگی برگزار شده در طول ترم و نحوه برگزاری جلسات فرهنگی پرداختند که امید است مفید ازریابی گردد.


در حاشیه حضور مدیریت استانی و هئیت همراه جلسه سیاسی با حضور جناب سرهنگ شعبانی فرمانده محترم سپاه قروه و جناب آقای کاوه مسئول بسیج طلاب قروه با موضوع برگزاری انتخابات و دهه فجر برگزار گردید.
نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام صالحی و حضور جناب سرهنگ شعبانی و طلاب و کادر مدرسه برگزار گردید. و جلسه کادر و اساتید بعد از نماز نیز ادامه داشت.
در پایان حضور در مدرسه مدیریت استانی وهئیت همراه در جمع طلاب خوابگاهی نشست صمیمی داشتند، که در این نشست طلاب خوابگاهی نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را بیان نمودند ودر ادامه طلاب خوابگاهی با سرکار خانم به لسان نشست خصوصی داشتند. و نماز جماعت مغرب و عشاء با حضور حجت الاسلام صالحی در جمع طلاب خوابگاهی برگزار گردید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست سیاسی با موضوع دهه فجر و انتخابات در مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

نشست سیاسی با حضور جناب سرهنگ سعید شعبانی فرمانده محترم سپاه قروه در مورخ 17/11/94 در جمع طلاب این مدرسه برگزار گردید.

جناب سرهنگ در ابتدای شروع سخنان خود ایام الله دهه فجر را تبریک گفتند و فرمودند: ما در اردوی های راهیان نور شاهد عقب افتادگی دینی و اخلاقی دانش آموزان ومردم هستیم که در میان جمعیت حاضر افراد اهل نماز و عفاف کمتر دیده می شود. که این امر سبب می شود که افکار و عقاید این جمع قلیل کسترش یابد ولی در مقابل روحیه ایثار و معنویت شهداء که در ان فضا حاکم است سبب می شود که تلنگری باشد برای بیداری از خواب غفلت و خود شهدا دستگیر و یاری رسان هستند .

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره تخصصی عرفانهای اسلامی مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه


برگزاری نشست تخصصی عرفانهای اسلامی طی دو جلسه در مورخ 13/11/94 در جمع طلاب در حال تحصیل سطح دو و در مورخ 14/11/94 در جمع دانش آموختگان مبلغان وائمه جماعت و همچنین طلاب سریش آباد در مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه با حضور استاد حجت الاسلام عبدالمحمد شریفات استاد حوزه و دانشگاه و محقق و پژوهشگر موسسه دارالاعلام برگزار گردید.
در این نشست استاد شریفات افکار وهابیت و سلفی گری و گروه ها و عرفانهای نوظهور را برای طلاب تبیین نمودند و بیان داشتند: داعش امروز عبدالوهابی است که با پرچم سیاه به تبلیغ دین خود می پردازند، تفکر این گروه این است که همه مردم را مشرک می دانند و می گویند شما باید بگوئید «لا اله الا الله» و اعتقادات قبلی ما کفر بوده و الان بر میگردیم و همه مردم را مشرک و کافر می دانندو در صورت مشاهد بدون نیاز به بحث،آنهارا می کشند.
استاد شریفات در ادامه چندین کتاب که نوشته بزرگان و هابیت و گروههای کاذب اسلامی بودند را معرفی نمودند و به بیان نکات مندرج در آن که با تعالیم اسلامی منافات دارند پرداختند که بیان این مسائل توسط استاد سبب حیرت طلاب گردید. استاد در ادامه کلیپی از مراسم توبه و بازگشت که توسط داعشی در سرزمینهای اسلامی برای مردم اسیر در شهر برگزار کرده بودند را پخش نمودند.
استاد شریفات افزودند: مبانی فقهی داعشی ها دیدگاه عبدالوهاب است. که همه را خصوصا شیعه را کافر می دانند و فقط وهابیون و داعشی ها مسلمان هستند.

اشتراک گذاری این مطلب!

سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی با موضوع؛ نقش زن در ساختار دینی زندگی

اساتید سخنران؛ سرکار خانم ملاولی و پوران منتشلو

از مباحث سرکار خانم ملاولی؛

ایشان در مورد نقش زن در زندگی دینی صحبت کردند که صحبت های مفید ایشان در دو بخش؛ قبل از ازدواج و بعد از ازدواج خلاصه گردید.

ایشان فرمودند:خداوند جنس زن را در رساندن انسانها به کمال شریک خود قرار داده ومارا وسیله ی رساندن انسانها به قرب الهی قرار داده است.امام خمینی (ره) فرمودند اگر زن اصلاح شود جامعه اصلاح می شود.منظورش این است که زن نقش کلیدی دارد .زن را در دو برهه در نظر بگیریم :1.قبل از ازدواج وزمان دختری: که باید تربیت شود 2.بعد از ازواج ومادر شدن:که باید تربیت کند. اگر زن تربیت نشود نمی تواند تربیت کند پس باید در برهه اول به تربیت خودش بپردازد و در دوران مجردی پاک زندگی کند و تمام سعی و تلاش خویش را برای تحقق این امر در نظر داشته باشد و  انسان هر آنچه را بکارد همان را درو خواهد کرد، و رفتار انسان باعث قرار گرفتن در همان مسیر خواهد گرفت.

اما دوران بعد از ازدواج؛ باید زن چنان نقشی را در زندگی ایفا کند که همسرش را از هر آلودگی نجات دهد ، و تربیت صحیح خانوادگی داشته باشد. و باید اهل حلال و حرام باشد.

از مباحث سرکار خانم منتشلو؛

موضوع بحث ایشان اخلاق اجتماعی و آداب معاشرت بود، ایشان به تحلیل و تفسیر تمامی آیاتی که در رابطه با فرهنگ تخاطب و گفتگو بود، پرداختند. اولین آیه ای که درباره گفتگو نازل شده است، سوره بقره آیه 30 است که نحوه گفتگوی خدا با ملائکه در آن مطرح شده است. در ادامه به نحوه گفتگو با والدین که بایستی به صورت لین باشد اشاره گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره آموزشی شیوه های جذب جوانان به نماز

 

دوره شیوه  های جذب به نماز در سه  دوره کودکان، نوجوان و جوان با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای بحرینی از ستاد اقامه نماز استان قم در مورخ  16/2/94  در حوزه علمیه الزهرا(س) قروه در جمع مبلغین و طلاب و دانش آموختگان و همچنین با حضور طلاب حوزه علمیه حضرت زینب(س) سریش آباد برگزار گردید.

 در این دوره که بسیار مورد استقبال قرار گرفت  استاد به نکته های تربیتی  و اخلاقی و اسرار آفرینش و نظام هستی پرداخته  وافزودند: در جامعه کنونی خداشناسی مردم بسیار ضعیف است به همین دلیل حس سپاسگزاری ضعیف است . شمارش نعمتهای پروردگار وجدان سپاسگزاری را بیدار می کند و ما میتوانیم با یادآوری نعمتها و شمارش و تبیین نعمتها حس سپاسگزاری را تقویت نمود. در مقابل عظمت و زیبایی طبیعت که لذت می بریم احساس ستایشگری  و تواضع و فروتنی ما تقویت می گردد، طبع انسان دوست دارد خود را به آفریننده اثر زیبا نزدیک کنیم  و خود را موظف می داند که عظمت و زیبایی را ستایش کند و دوست دارد که خود نیز به گونه ای خالق  زیبایی و عظمت شود. استاد راهکار این امر را در یادآوری زیبایی ها و نعمتها و عظمتهای آفرینش دانستند و افزودند :ما باید جایگاه خود را  در نظام آفرینش پیدا کنیم وبه پرسش اینکه ما برای چه آفریده  شده ایم ؟ اگر پاسخ داده نشود انسان به پوچی می رسد  و پاسخ درست موجب تعالی انسان می گردد و لی اگر جوابی برای آن نیابد در سردرگمی می ماند.

استاد تاکید نمودند : رفتار ما گفتار ماست ،ماچه بدانیم وچه ندانیم گفتار ورفتار ما در طرف مقابل تاثیر دارد. ایشان به طلاب سفارش نمودند که کتاب فرهنگ مدرنیته را مطالعه نمایند و اطلاعات خود را افزایش دهند.

حجت الاسلام بحرینی  در ادامه شیوه های درست دعا و تضرع را بیان وتبیین نمودند  و افزودند باید دعا کرد که خدایا در دنیا ما را بیامرز نه اینکه خدایا ما را پاک بگردان زیرا ابتلاء به بیماری و گرفتاری سبب پاکی انسان است پس باید در دعا کردن احتیاط نمود و شرایط دعا را رعایت کرد تا به استجابت مطلوب برسد.

اشتراک گذاری این مطلب!

سلسله نشست سبک زندگی اسلامی با محوریت همدلی و همزبانی


سلسله نشست سبک زندگی اسلامی با محوریت آموزه های فاطمی ،حمایت از ولایت( همدلی و همزبانی) در تاریخ 9/2/94 در جمع طلاب و اساتید و کادر حوزه علمیه الزهرا(س) قروه  برگزار گردید.

 در این نشست که همزمان بود با ولادت جواد الائمه علیه السلام جشنی در حضور طلاب همراه با پذیرایی و مولودی خوانی و دکلمه خوانی برگزار گردید که در ابتدای برنامه با قرائت قرآن آغاز گردید.

سخنران برنامه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای فیض کرمیان امام جمعه محترم شهر دلبران  در جمع طلاب  در خصوص نامگذاری سال با عنوان همدلی و همزبانی،دولت و ملت  فرمودند: علت نامگذاری ایام توسط رهبر معظم له دلایلی  و هدفی دارد که با توجه به نیازهای جامعه صورت میگیرد ، رهبر رمز موفقیت جامعه را در حال حاضر همدلی و همزبانی دولت و ملت را با هم می داند و نباید این عنوان در قالب بنر و بیان باشد بلکه باید تمام احاد جامعه عامل به آن باشند. همچنین استاد در ادامه بیانات خود افزودند:اولاً همدلی و همزبانی در جامعه ای باید باشد که آن جامعه استحقاق همدلی را داشته باشد. ثانیاً متوجه خطری در جامعه باشند و عده ای بخواهند  بین افراد جامعه تفرقه بیندازند.

استاد درادامه فرمایشات خود فرمودند: امروز ما از سبک زندگی اسلامی بسیار دوریم، علاوه بر سبک اسلامی از سبک زندگی ایرانی هم دور هستیم. در جامعه کنونی ایرانی و اسلامی بسیاری از آداب و سنتهای اسلامی به فراموشی سپرده شده و بیشتر از زندگی های غربی با توجه به رسانه ها و ماهواره ها الگو می گیرند. ایشان فرمودند: در جامعه ما اکنون 25شبکه ماهواره ای معاند با نظام داریم.

 رهبر معظم حضرت آیت الله  خامنه ای  با دید کلی نگری که دارند و به دلیل جامعیت در اطلاعات  و تجربه وبسیاری دیگر از عوامل به جمع بندی می رسند  که آنچه نیاز جامعه است  در حال حاضر دور شدن از سبک زندگی اسلامی  است وآسیب ملت ما احتمال تفرقه بین افراد جامعه است.

حاج آقا فیض فرمودند: ملاک ومعیار ماباید محبت اهل بیت باشد و باید جایگاه اهل بیت را شناخت و بدانیم محبت اهل بیت چقدر ارزش دارد. ملاک ومعیار در حزن و شادی ما باید اهل بیت باشد و محبت اهل بیت آرامش را به ارمغان می آورد.

استاد در پایان فرمایشات خود بر منش و رفتار طلبگی بسیار تاکید نمودند وفرمودند اصالت طلبه باید با سایر افراد متفاوت باشد.

اشتراک گذاری این مطلب!

همایش زن و آخرالزمان با تاکید بر سبک زندگی یاران امام زمان (عج)

جناب آقای علیرضا پور مسعود از اراک (موسسه یاسین عصر)  با تاکید بر سبک زندگی زنان در دوره های مختلف ارزش و اهمیت حضور زن در جامعه را تبیین نمودند و فرمودند: اگر می خواهید مملکتی را از پا در بیاورید باید روی زنان آن جامعه سرمایه گذاری نمود، در سایر جوامع نگاه به زن به عنوان ابزاری و حتی کمتر از حیوان اهلی بود  و زن را به عنوان انسان محسوب نمی کر دند و هیچ حقی را برای آن قائل نبودند و زن را به عنوان  کالا جابجا می کردند. و زن در کشور های هند وچین  حق انتخاب  و ازدواج نداشت، در جوامع عاشورایان و زردتشتیان  زن تابع مطلق مرد بود و اگر عملی را مستقل انجام می داد مرد می توانست زن را در آب غرق کند. در ادامه جناب آقای پور مسعود به انواع ازدواج ها در عصرها و دوره ها اشاره نمودند.

جناب آقای پور مسعود  به ارزش و جایگاه  زن و همچنین فعالیتهای سازنده ای که در دوره ها و عصر های مختلف و نقش بانوان در افشا گریها در جنگ ها و روشنگری را همراه با ذکر عنوان و مثال ذکر نمودند.

در حال حاضر دشمن محور اصلی جنگ نرم را زن قرار داده  و با تغییر ادبیات و جایگاه زن میخواهد جایگاه و جلوه زن را از بین ببرد و یکی از پروژه های آنان مسابقه  زن با زن در برابر دلربایی  از مردان ،مسابقه زنان با زنان در خشونت است.

زن در اسلام شان دارد  و پیامبر(صلی الله علیه وآله و سلم) فرمودند: خداوند به زنان مهربانتر از مردان است . همچنین در بحار الانوار ذکر شده که زن ومرد باهم تفاوت بنیانی دارند وزن و مرد مکمل هم هستند و به هم نیازمند ند، زن و مرد از نظر مدیریت اقتصادی و سایر تصمیم گیریها با هم تفاوت دارند و هرکدام در بخش خاصی از زندگی قابلیت و توانایی دارند و این به دلیل متفاوت بودن سن بلوغ  و رشد است.

در ادامه جناب آقای پور مسعود  با استناد به حدیث امام علی(علیه السلام): زنان ناقص العقل هستند. فرمودند: زن را باید از دو جنبه عقل نظری و عقل عملی با توجه به خصوصیات روحی و ذاتی زن مورد بررسی قرار داد تا واقعیت این حدیث روشن گردد، قرار گرفتن این دو نوع عقل  در کنار هم زیباست.

استاد در پایان خصوصیات یاران امام در آخر الزمان را بیان نمودند و افزودند: 1- که در ابتدا باید نسبت به امام معرفت و شناخت داشته باشیم  و2-  سپس تربیت نسل منتظر 3-  داشتن عفاف و حجاب 4- عرصه شناس باشد یعنی به اندازه ای قوی باشد که دشمن را بشناسد خوب بفهمد و درست عمل کند. ایشان یکی از دلایل موفقیت فرقه های مختلف را عدم آگاهی و یا پایین بود اطلاعات و آگاهی زنان را دانسته که بدون اگاهی و اطلاعات ، عملی را از روی احساسات انجام می دهد که می شود کمک به دشمن و بدون اینکه خود زن متوجه شود باعث پیشرفت  دشمن میشود.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            ÷

اشتراک گذاری این مطلب!

جشن نيمه شعبان

به همت معاون فرهنگي حوزه علميه الزهرا جشني ويژه بانوان برگزار گرديد.:

اي ماه فاطمه. به آن اميد كه از افق، بازگشت تو را دريابم همه شب ستاره مي شمارم تا صبح ديدارت فرا رسد…

به مناسبت فرا رسيدن ميلاد منجي عالم بشريت قطب عالم امكان حضرت مهدي (عج) جشني وي‍ژه بانوان در مسجد ازالزهرا(س) در مورخ 23/3/93 با همت مدرسه الزهرا(س) قروه برگزار گرديد.
كه در ابتدا دعوت از طلاب و دانش آموختگان و مبلغين حوزه با ارسال پيامك و بانوان شهر با نصب اطلاعيه در سطح شهر وقرائت اطلاعيه جشن در ساير محافل اطلاع رساني صورت گرفت.
در اين جشن عمومي كه طلاب و اساتيد و كادر مدرسه الزهرا(س) و بانوان با اطلاع رساني عمومي در سطح شهر حضور داشتند جشن با قرائت آيات نوراني قرآن كريم آغاز گرديد و سپس گروه سرود از متربيان گروه تبليغي مدرسه الزهرا به اجراي سرود پرداختند و در ادامه با مولودي خواني مجلس به اوج معنويت خود دست يافت و با دعوت از حجت الاسلام جناب آقاي حيدري فرد به عنوان سخنران حضور داشتند و طي سخنان خود به بررسي مقايسه اي زندگي مهدوي و اسلامي و زندگي امروز جامعه پرداختند و فرمودند برگزاري مراسمات عروسي امروزي مورد رضايت ائمه نيستند و ما بايد با تيز بيني و درايت بتوانيم شروع زندگي را با رضايت اهل بيت همراه كنيم كه بيمه تداوم زندگي است. در ادامه به عدم سختگيري والدين در ازدواج فرزندان و قرار دادن دينداري خواستگار به عنوان ملاك اصلي انتخاب همسر اشاره نمودند و افزودند در جامعه كنوني اقتضا اين است كه والدين از نظر سطح علمي و اگاهي عمومي در سطح مطلوبي باشند تا بتوانند وظيفه تربيت نسل را به نحو احسن انجام دهند . والدين بايد ابتدا خود تربيت شده باشند تا بتوانند فرزندان را تربيت كنند..

در پايا ن جشن به اسامي مهماناني كه مزين به نام مهدي و نرگس بودند هدايايي به رسم ياد بود اهداء گرديد و همچنين احاديثي از ائمه در خصوص امام زمان (عج) و نيمه شعبان در بسته هاي پذيرايي قرار داده شد. و به شماره هاي قرعه كشي كه در بسته هاي پذيرايي قرار داده شده بود هدايايي فرهنگي (كتاب) اهداء گرديد.
اميد است كه اين قليل كارهاي ما مقبول مولايمان باشد. ان شاالله

اشتراک گذاری این مطلب!

اخبار كوتاه حوزه علميه الزهرا(س) قروه

جلسه مدير با جناب سرهنگ كاوه در زمينه تعامل هر چه بيشتر با حوزه در جهت همكاري و اطلاع رساني در ميان بسيجيان خواهر و دانش آموزي در رابطه با پذيرش دوره جديد سال 93-94 حوزه علميه و ارسال ماهنامه ياوران امام (ره) براي و برگزاري جلسه ماهانه مسائل تحليل سياسي با حضور جناب سرهنگ كاوه در حوزه علميه الزهرا(س) قروه .

جلسه مدير با گروه ها 3نفره تبليغ در زمينه تبليغ در جهت جذب دانش آموزان به حوزه هاي علميه خواهران(س)

جلسه مدير با طلاب و كادر و اساتيد در زمينه بررسي مشكلات حوزه و ارائه راهكار در جهت رفع مشكلات به اساتيد و كادر و اهدائ جوايز به نفرات برتر فرهنگي و مسابقات قرآني و كتابخواني شهيد مطهري(ره)

نشست جداگانه مديرمدرسه سركار خانم عبدي با حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي فيض كرمي امام جمعه محترم شهر دلبران و حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي دانش امام جماعت مسجد الزهرا(س)و استاد اخلاق حوزه، در زمينه تعامل و همكاري در جهت اطلاع رساني عمومي در محافل و نماز هاي جماعت با موضوع پذيرش جديد حوزه علميه خواهران .

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره هاي تخصصي اعتقادي با موضوع امامت ونهج البلاغه

پيرو در خواستهاي مكرر طلاب مدرسه دوره تخصصي نهج البلاغه و امامت با حضور همه طلاب و استاد محترم دوره حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي فيض كرميان كه اولين جلسه از اين دوره پربار در مورخ 29/11/92برگزار گرديد و در طول ترم ادامه دارد. معاون فرهنگي در ابتداي جلسه تاكيد بر جزوه نويسي از مباحث استاد نموده كه در پايان آزمون به عمل مي آيد و نمرات براي طلاب در زمينه برنامه هاي فرهنگي ثبت خواهد شد.
حجت الاسلام جناب آقاي فيض كرميان در ابتداي جلسه بر محكم بودن اعتقادات تاكيد نموده و فرمودند اعتقادات ما از اعمال ما مهم تر است و اصلاح اعتقادات در وهله اول مد نظر خداوندمتعال بوده است و تا اعتقادات اصلاح نشود نمي شود چيزي را اصلاح كردو در ميان مومنين كسي كه اعتقاداتش قوي تر باشد برتر است و كسي كه اهل علم و اعتقادت است برتر است از عبادت شخص جاهل و علمي كه مورد توصيه قرار گرفته در وهله اول علوم الهي است به توحيد، معاد، امامت و نبوت.


ايشان در ادامه به تعريف امامت پرداخته و فرمودند:"الامام هي رياسه عامه في امور دين و دنيا لشخص من الاشخاص بنيابه عن النبي(ص)” و سپس به تبيين لغوي واصطلاحي رياست و حاكميت پرداخته و در پايان كتاب مصباح المتحجد از مرحوم شيخ طوسي و زاد المعاد مرحوم علامه مجلسي معرفي نمودند.
اميد است در پايان اين دوره طلاب ديدگاه تازه اي نسبت به اعتقادت خود و اطرافيان خود داشته باشند و در رفع اعتقادات ضعيف مردم تلاشي بيش از پيش داشته باشند.

اشتراک گذاری این مطلب!

كرسي آزاد انديشي

كرسي آزاد انديشي با موضوع عدل الهي در تاريخ 7/9/92 با حضور اساتيد برجسته در مدرسه علميه حضرت زينب(س) سريش آباد و با همكاري مدرسه علميه الزهرا(س) قروه و مدرسه علميه حضرت زينب(س) سريش آباد برگزار شد در اين كرسي علاوه بر طلاب و اساتيد و كادر مدارس همچنين مسئولين از مديريت استاني حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي صالحي و هيئت همراه سركار خانم زارعي معاونت فرهنگي ،تربيتي و سركار خانم به لسان معاونت محترم پژوهش و سركار خانم محمدي معاونت محترم آموزشي استان حضور داشتند.
در ابتدا
سركار خانم ملاولي مدير مدرسه حضرت زينب (س) به مدعوين و اساتيد خير مقدم عرض نموده  و از اينكه در اين جلسه حضور داشتند تقدير و تشكر نمودند و در ادامه جلسه مي توان حضور مسئولين از مركز مديريت قم از جمله حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي خالقي مسئول پژوهش مركز و سركار خانم سوري و سركار خانم قلي پور به عنوان هئيت همراه از نقاط برجسته اين كرسي بر شمرد.

در ادامه كرسي آزاد انديشي كه بر طبق بيان نظرات و انديشه هاي بزرگان و انديشمندان حاضر در جلسه اداره مي شد حجت الاسلام جناب آقاي صفي زاده به عنوان استاد منتقد و جنا ب آقاي حائري به عنوان استاد صاحب نظر و حجت الاسلام جناب آقاي فيض كرميان به عنوان استاد داور حضور داشتند كه در اين ميان به سوالات و شبهات طلاب و حاضرين در جلسه با موضوع عدل الهي پاسخ داده شد.اشتراک گذاری این مطلب!

همراهی زائر خانه خدا

 

 طی برنامه بسیار معنوی زائر را  زائر کوی دوست بود را همراهی نمودیم همه ی طلاب مدرسه جمع بودند گویا زائر قصد کرده بود طلب حلالیت از همه کند و بعد راهی دیار عشق شود یا نه گویا  قصد کرده بود همه دلها را جمع کند و با خود ببرد الحق که چنین شد مجری برنامه راز و رمز حج را در کلام امام خمینی(ره) برای گوشهای آماده بیان می فرمود چه زیبا گفت که لبیک ها مکرر از کسانی حقیقت دارد کهندای حق را به گوش جان شنیده و به دعوت الله تعالی جواب می دهند.

 مسأله، مسأله ی حضور است حضور در محضر حق و …  راز طواف نشان دهنده ی این است که به غیر خدا گرد دیگری نگردی، نشانه عشق است، دل از دیگران تهی کنی و به موازات عشق به حق، برائت از طاغوت ها قصد سعی دریافتن محبوب است و بس تفکر درآیات حق وقربانی حب نفس .فضا ،فضای زیبایی بود جمع طلاب وحرف از خدا وزائر خداوبا لاخره نوبت به حرف های زائررسید شروع حرفهایش با نوای دلش بود چه زیبا از همه ی نقاط حج گفت از مدینه وازبقیع از راز داری بقیع گفت از قبر مخفی و سکوت پراز بغض زائر بقیع گفت ،از گنبد خضرایی ،ازامام حسن (ع) خلاصه  بغض های طلاب شکست صدای گریه برای مادر مدینه بلند شد صدا برای غریب های مدینه بود عجب فضای معنوی، بوی اسفند هم در فضا پیچیده بود گریه بود اما آرامش خاصی فضا را گرفته بود آوای لبیک ها با هم خوانده  شد و جلسه تمام شد و خداحافظی زائر و همراهی طلاب زائر را به کلام  الله سپردیم و روشنایی آب را با کسب معرفت بدرقه ی راهش کردیم دیدگان پر از اشک، دلها رو به سوی مکه و مدینه  و زائر به نیابت از همه  طلاب طواف حق می کند.

امید است زائر ما صاحبمان را ببیند.

اشتراک گذاری این مطلب!

دیدار طلاب با شهداء

حضور پر شور طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه در تشیع پیکر پاک شهدای گمنام

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه سیاسی در حوزه الزهرا(س) قروه

 

 جلسه سیاسی روز با موضوع مسائل سیاسی روز با حضور طلاب و اساتید این مدرسه در تاریخ 1/12/91 با حضور جناب سرهنگ  آقای کاوه فرمانده سپاه قروه و حاج آقا رستمی نماینده ولی فقیه در سپاه، در معیت هئیت همراه در حوزه علمیه الزهرا(س) قروه حضور داشتند  و پاسخگوی سوالات طلبه ها بودند که در این جلسه جناب سرهنگ آقای کاوه طی سخنرانی خود فرمودند:  تمام مشکلات داخلی کشور به خارج کشور برمیگردد و از عمال آنان سر چشمه می گیرد از جمله تشکیل کمیته خطر د رآمریکا که طی 15 مصوبه  که جهت  جلوگیری از پیشرفت اسلام در کشورهای اسلامی خصوصا ایران تشکیل یافت که از مصوبات دانشمندان این کمیته تشکیل سه کمیته برای هر مصوبه که شامل کمیته فرهنگی ، کمیته نظامی و کمیته عملیات روانی  در سال 84 برای هر مصوبه یک نفر را در گوشه ای از جهان گذاشتند که در ایران بحث ولایت را بکار گرفتند و در زمینه دولت ایران حربه جنگ نرم را به کار بردند. این کمیته تا سال 88 تمام کارها و وظایف خود را در تمام نقاط جهان درست انجام دادند بخصوص در عراق و در سال 88 تخلف انتخاباتی را شعار خود قرار دادند که در ایران کلید خورد.

کمیته عملیات روانی در مراکز استانها  و تهران با تشکلهایی مواردی را پیگیری می کردند و منافقین را وارد کردند و اطلاعات ایران را  با شبکه هایی به کشورهای اروپایی ارسال می کردند…

همچنین ایشان افزودند :چیزی که دشمنان ما برای نظام ما برنامه ریزی کردند اعمال سیاست فشار و تحریم بر مردم و دولت است که وظیفه و جایگاه ما ایجاد وحدت و گفتن حقایق جامعه حول محور رهبری که اصل پیروزی و مقابله با دشمنان وحدت است.

امید است که با تدوام برگزاری این جلسات طلاب بتوانند با آگاهی خود از رهبری و آرمانهای اسلامی خود دفاع کنند و پاسدار ارزشهای ایرانی و اسلامی باشند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست ائمه جماعت با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش

 

جلسه ائمه جماعت در مکان حوزه الزهرا (س) قروه و با حضور ائمه جماعت و حضور مسئولین آموزش و پرورش در تاریخ 1/12/91 برگزار گردید. مسئولین با دعوت مدیر مدرسه حضور داشتند از جمله جناب آقای سلیمانی معاون پرورشی آموزش و پرورش و جناب آقای منتشلو مسئول ساماندهی ائمه جماعت آموزش و پرورش ، که در ابتدا خانم عبدی مدیر مدرسه ضمن خیر مقدم  ایشان و بیان مسائل و مشکلات ائمه جماعت خواستار رسیدگی به امور ایشان شدند. و در ادامه ائمه جماعت هر یک به بیان انتقادات و پیشنهادات در زمینه های مختلف پرداختند و در این میان پیشنهادات و نظرات بر این بود که جلسات مشاوره جهت تقویت خود ائمه جماعت و شیوه های جذب محصلین مدارس به نماز و رغبت به حضور در نماز جماعت و در خواست برنامه ای جهت ارائه به مدارس مبنی بر حضور معلمین و مسئولین مدرسه در نماز جماعت که باعث حضور بیشتر محصلین در جماعت خواهد شد و همچنین در خواست جهت تخصیص فرصت بیشتر ما بین زنگهای کلاسی جهت ارائه هر بیشتر مطالب در رابطه با قرائت صحیح نماز و آموزش نماز و پاسخگویی به سوالات و همچنین در این میان از نقش کم رنگ مربیان پرورشی در حضور نماز جماعت اعتراض نمودند و از عدم وجود مربی قرآن ، دینی و زندگی مجرب برای پاسخگویی به سوالات محصلین در سنین مختلف و مختلط از شیعه و سنی  گلایه نمودند و همچنین در خواست کتابهای مراجع و سایر کتب که در زمینه های مهدویت و حجاب پاسخگوی نیاز محصلین باشد.

و در ادامه آقای سلیمانی معاون پرورشی آموزش و پرورش در همه زمینها و سوالات ائمه جماعت پاسخگو ایشان بودند و افزودند:«کار با دانش آموز سخت ترین کارها و از باسلیقه ترین کارها محسوب می شود و باید علم نسبت به امروز کامل و نسبت به فردا ناقص است که هر روز علم نسبت به روز بعد کاملتر خواهد شد و ایشان فرمودند: ما تحت هیچ شرایطی خود را از شما و مسئولین این وظیفه خطیر جدا ندانسته ایم» همچنین آقای سلیمانی فرمودند: با وجود مشکلات فراوان و متنوع در مدارس و نماز جماعت دست از تلاش و کوشش بر نداریم و اهل تسنن و تشیع راهشان یکی است.

در پایان از عدم وجود اعتبارات کافی جهت امور پرورشی و ائمه جماعت و همچنین پرداخت حق الزحمه ایشان نکاتی را بیان فرمودند.

امید است با پیگیری های دلسوزانه مدیر مدرسه و مسئولین اداره مربوطه مشکلات ائمه جماعت هرچه زودتر رفع گردد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری مراسم عزاداری 28 و 29 صفر مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

 

مراسم عزاداری 28و 29 صفر در مکان حوزه علمیه الزهرا(س) قروه برگزار گردید که با دعوت عمومی و حضور پر شور بانوان سطح شهر و طلاب این مدرسه همراه بود، در این مراسم خانم صدیقه کریمی مقدم طی سخنان خود فرمودند:«قرآن کتاب جامع برای هدایت بشر است که از آینده و گذشته خبر داده است و توسط پیامبر(ص) برای هدایت مردم  از سوی خداوند نازل شده است  ایشان همچنین به مناقب پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اشاره نمودند و فرمودند که پیامبر عظیم الشأن بعد از نازل شدن سوره نصر که خبر از رحلت پیامبر می داد در همه حال در اندوه و ناراحتی این ذکر را بر لب داشتند  -سبحان الله و بحمده استغفر الله و اتوب الیه- ایشان افزودند که با مطالعه میتوانیم دنباله رو راه امام حسن(ع) باشیم و ایشان در دوران حکومت پدر بزرگوارشان مشاوره سیاسی و جانشین امام علی (ع) بودند و همچنین امام جمعه موقت شهر کوفه بودند و ایشان عهده دار بسیج کردن مردم برای شرکت در جنگها بودند. در مورد علم و کرامت امام حسن(ع) باید گفت که از ایشان در زمینه های گوناگون سوالات متعددی پرسیده می شد از جمله اینکه فرق میان حق و باطل به چه میزان است؟ که امام فرمودند: فاصله حق و باطل به اندازه 4 انگشت است یعنی فاصله میان دیدن و شنیدن. دیدن یعنی حق و شنیدن یعنی باطل … » ایشان همچنین به بیان فضیلت زیارت امام رضا(ع) ومناقب ایشان پرداختند.

 همچنین در این مراسم با برپایی نمایشگاهی از پوستر و تراکت با موضوعات محرم و صفر در محوطه خوابگاهی فضایی معنوی را ایجاد نموده و در پایان مراسم به حاضرین در جلسه کتابهایی با موضوعات این ایام به عنوان هدیه جهت مطالعه داده شد.

افزون بر این موارد  این مراسم با مداحی و مدیحه سرایی و قرائت دعای توسل و پذیرایی همراه بود.


اشتراک گذاری این مطلب!

يادي از شهدا كنيم.

برگزاري يادواره شهيد قاسمعلي رستمي  از شهداي شهر قروه در حوزه علميه الزهرا(س) قروه با حضور همه طلاب در تاريخ 29/9/91 در برنامه صبحگاه برگزار گرديد كه در اين مراسم به قرائت چند وصيت نامه از شهدا و نثار فاتحه اي به روح بزرگ شهدا به پايان رسيد. علاوه برآن به مداحي  و عزاداري حضرت رقيه (س) كودك سه ساله حضرت ابا عبدالله حسين عليه السلام پرداختند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري جلسات اخلاقي و تربيتي در حوزه علميه الزهرا(س) قروه

 جلسات اخلاقي و تربيتي در حوزه علميه الزهرا(س) قروه با حضور حجت الاسلام و المسلمين آقايان يوسفي و خاكسار دوست با موضوعات مختلف در جمع همه طلاب اين مدرسه مباركه  برگزار شد. در اين حضور دو روزه 12 جلسه متنوع برگزار گرديد كه به شرح ذيل اعلام ميگردد.

1- برگزاري جلسه با مبلغين و ائمه جماعت و دانش آموختگان

2-جلسه عمومي با كل طلاب و جلسه با هريك از پايه به طور مجزا

3- جلسه وي‍ژه اساتيد  توسط دو استاد طي جلسات مجزا

4- جلسه اي ويژه والدين و همسران طلاب ……

اشتراک گذاری این مطلب!

دوره آموزشي سياسي و اجتماعيNormal
0
false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA


Styles DefLockedState="false” DefUnhideWhenUsed="true”
DefSemiHidden="true” DefQFormat="false” DefPriority="99″
LatentStyleCount="267″>
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Normal"> UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="heading 1″/>


UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Title">

UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Subtitle">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Strong">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Emphasis">
UnhideWhenUsed="false” Name="Table Grid">

UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="No Spacing">
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading">
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List">
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid">
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List">
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading">
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List">
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid">
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 1″>

UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="List Paragraph">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Quote">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Intense Quote">
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 1″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 2″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 3″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 4″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 5″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Shading Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light List Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Light Grid Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 1 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Shading 2 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 1 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium List 2 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 1 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 2 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Medium Grid 3 Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Dark List Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Shading Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful List Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” Name="Colorful Grid Accent 6″>
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Subtle Emphasis">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Intense Emphasis">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Subtle Reference">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Intense Reference">
UnhideWhenUsed="false” QFormat="true” Name="Book Title">

دوره آموزشي سياسي ، اجتماعي  در مدرسه علميه الزهرا (س) قروه با حضور حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي عبدي با شركت همه طلاب به مدت 2 روز در تاريخ 30/8/91 و 1/9/91 برگزار گرديد. مدير مدرسه خانم عبدي هدف از برگزاري اين دوره را اينچنين بيان نمودند: آشنايي بيشتر طلاب با مسائل سياسي روز و قدرت پاسخگويي در برابر افراد جامعه و همچنين رفع شبهات سياسي از ذهن طلاب برگزار گرديد، كه در اين جلسه استاد حاج آقا عبدي بر لزوم شناخت مسائل سياسي تاكيد نمودند و افزودند: مفهوم سياست از نظر لغوي و اصطلاحي را بيان نمودند كه تدبير و تنظيم برنامه زندگي معيشت و قسط زندگي مردم براساس عدالت؛ ايشان بر رعايت شئونات ديني و الهي در مكتب الهي و اسلامي اشاره كردند و تصريح نمودند: در مكتب ما سياست از نظر امام (ره) اين است كه جامعه را هدايت كند و راه ببرد و تمام مسائل جامعه را و تمام ابعاد انسان و جامعه را در نظر بگيرد و هدايت كند به طرف آن چيزي كه صلاح آن است. استاد به پديده سياسي، علم سياست و تجزيه و تحليل سياست و تفسير سياسي اشاره نموده و طبق حديثي از امام علي عليه السلام: علم دو گونه است، شنيده ها و آنچه از تحليل شنيده نتيجه داده مي شودو تا نتيجه روشن نباشد شنيده منفعتي ندارد- عوامل و عناصر مهم در شناخت و تحليل پديده هاي سياسي و تحليل واقعي و موانع رشد و آگاهي سياسي و شيوه هاي اجرايي استكبار و تسلط بر افكار مردم را تبيين نموده و واكنش ايران در برابر استعمار و استبداد را در طول تاريخ و قيام هاي انجام شده در تاريخ ايران و شيو هاي فرهنگي و اجتماعي مبارزه با تهاجم فرهنگي را براي طلاب تبيين كردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

همايش شيرخوارگان به روايت تصوير

 همايش شير خوارگان همزمان با سراسر كشور در مدرسه علميه الزهرا(س) قروه برگزار گرديد.

اشتراک گذاری این مطلب!
 
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)