حاجت و آیة الکرسی

 

اگر برای كسی كار مهمی پیش آمده باشد و بخواهد كه زود انجام شود باید به جایی خلوت برود كه در آنجا كسی نباشد و خطی دور خود بكشد و رو به قبله با تواضع بنشیند و 70 بار آیه الكرسی را بخواند ، بدون شك در آن روز حاجات او بر آورده شود و این كار تجربه شده است و شكی در آن نیست.رسول اكرم (صلی الله علیه وآله) فرمودند: هرگاه برای حاجتت از خانه خود بیرون آمدی آیه الكرسی را بخوان كه حاجتت به خواست خدا برآورده گردد.امام علی (علیه السلام) فرمودند: هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آْل عمران(آیه 190تا آخر) و آیة الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند ، زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود.در روایتی دیگر آمده است: هر كس آیت الكرسی را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد.
روایاتی دیگر در فواید آیة الکرسیپیامبر (صلی الله علیه وآله) فرمودند: با فضیلت ترین آیه ای كه بر من نازل شد آیة الكرسی است و آیة الكرسی و سوره توحید عظیم تر از همه چیزهایی است كه دون و پست تر از خداست.پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرمودند: دانش بر تو گوارا باد. سوگند به كسی كه جان محمد در دست اوست این آیه دارای دو زبان و دو لب است كه در عرش الهی تسبیح و تقدیس خدا می گوید.رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمود: در شب معراج دو لوح را دیدم ، كه در یك لوح سوره حمد و در لوح دیگر كل قرآن قرار داشت كه سه نور از آن میدرخشید . پس گفتم ای جبرئیل این نور چیست؟ جبرئیل در جواب گفت: آن سه نور یكی سوره توحید و یكی سوره یاسین و دیگری آیه الكرسی می باشد.امام صادق (علیه السلام) فرمود: همانا من از آیه الكرسی برای بالا رفتن درجاتم استفاده می كنم.امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هرگاه سوره حمد و توحید و قدر را با آیه الكرسی بخوانید و بعد از آن برخیزید و رو به قبله حاجات خود را از خدا بخواهید كه حاجاتتان بر آورده خواهد شد زیرا اسم اعظم هستند.امام علی (علیه السلام) فرمودند: اگر شما از آثار معنوی آیه الكرسی آگاه بودید در هیچ حال خواندن آن را ترك نمی كردید.امام محمد باقر (علیه السلام) فرمودند: هر كس یك بار آیه الكرسی را بخواند خداوند هزار ناراحتی از ناراحتی های دنیا و هزار سختی آخرت رااز او دور میكند كه كمترین ناراحتی دنیا فقر و كمترین سختی آخرت فشار قبر است.

امام علی (علیه السلام) فرمودند: هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آْ عمران ( آیه 190تا آخر) و آیه الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند ، زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در خواب به دخترش فاطمه (سلام الله علیها) فرمودند: ترازوی اعمال خویش را با آیه الكرسی سنگین گردان زیرا هركس آن را قرائت نماید آسمان و زمین با فرشتگانش به جنبش و حركت در آیند و خداوند را با صدای بلند به پاكی یاد كنند و او را بزرگ بدارند و تسبیح گویند ، پس از آن تمامی فرشتگان از خداوند میخواهند كه گناه خواننده آیه الكرسی را ببخشد و از خطا و لغزشش در گذرد. رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند: هركس آیه الكرسی را یك بار بخواند اسم او از دیوان اشقیا و انسان های بد محو می شود.امام رضا (علیه السلام) به نقل از پیامبر فرمودند: هر كس 100 مرتبه آیه الكرسی را بخواند چنان باشد كه همه عمر خود را عبادت كرده باشد .

اشتراک گذاری این مطلب!
 • دختر تنها
  نظر از: دختر تنها
  1394/09/22 @ 12:18:49 ق.ظ

  دختر تنها [بازدید کننده]

  من فقط یه همسر با خدا میخوام دعام کنید زیبام تحصیل کردم مذهبیم با کسی دوستی نکردم هیچ وقت دعام کنید عاشق پاکیم خدایااااااااااااااااااااا از انتظار خستم ۲۵ساله

 • بنده گرفتار
  نظر از: بنده گرفتار
  1394/07/24 @ 06:28:49 ق.ظ

  بنده گرفتار [بازدید کننده]

  تقریبا نزدیک یه سالی هست که برای کارهای بزرگ زندگیم تلاشها وسختی زیادی رو پشت سرمیگذارم همین که به نتیجه رسید همه چیز مثل ودر میشه و از بین میره، ابن یه سال دلم خییییلی شکسته و حال روحیم بهم ریخته وخیلی رنجورم سه تا موفقیت بزرگم تبدیل به شکستی شده که. مین گیرم کرده.نمیدونم حکمتش چیه شونه هام خسته است.
  دوستای خویبم بانیت پاک تون برام آیه الکرسی بخونین و برام دعا کنین

 • زهدا
  نظر از: زهدا
  1394/07/24 @ 06:19:22 ق.ظ

  زهدا [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود
  انشالله همه به حق ابن آیه مشکلشون حل بشه
  مدتی هست گرفتاری ومشکل بزرگی دارم که بخاطرش بدجوری دلم شکسته و گره بسته هست دعا بفرمایین به حق برکت آیه الکرسی این گره بزرگ با دعای خیر شما عزیزان باز بشه و حالم که 4ماهی هست خراب هست خوب بشه و با حلش آرامشم برگرده.

 • زهدا
  نظر از: زهدا
  1394/07/24 @ 06:18:45 ق.ظ

  زهدا [بازدید کننده]

  خیلی خوب بود
  انشالله همه به حق ابن آیه مشکلشون حل بشه
  مدتی هست گرفتاری ومشکل بزرگی دارم که بخاطرش بدجوری دلم شکسته و گره بسته هست دعا بفرمایین به حق برکت آیه الکرسی این گره بزرگ با دعای خیر شما عزیزان باز بشه و حالم که 4ماهی هست خراب هست خوب بشه و با حلش آرامشم برگرده.

 • نرگس
  نظر از: نرگس
  1394/03/21 @ 11:53:10 ق.ظ

  نرگس [بازدید کننده]

  من یه مشکل خیلی بزرگ دارم لطفا دعام کنید

 • هادی
  نظر از: هادی
  1394/02/16 @ 10:59:59 ب.ظ

  هادی [بازدید کننده]

  سلام. دوستان عزیز که کامنت منو میخونین من مشکلات زیادی دارم. ازتون خواهش میکنم برام دعا کنین و یا اگر فرصت کردین برای حاجت گرفتنم برام آیت الکرسی بخونین. بخدا ثواب داره. بخدا چند ساله بیکارم و مشکل شدید مالی دارم و با 31 سال سن مجردم و نتونستم ازدواج کنم. ازتون خواهش میکنم برام آیت الکرسی بخونین و دعام کنین. یه دنیا ممنون

 • محتاج به دعا
  نظر از: محتاج به دعا
  1394/02/07 @ 11:42:18 ق.ظ

  محتاج به دعا [بازدید کننده]

  با سلام تو رو خدا برای حل مشکلات و شفای مریضمون دعا کنید من خیلی به دعای شما محتاجم

 • 5 stars
  مهديه
  نظر از: مهديه
  1393/10/09 @ 06:37:41 ق.ظ

  مهديه [بازدید کننده]

  من خيلي پيش اومده خوندم و حاجت گرفنم
  بچه ها برام دعا كنيد ديشب انقدر گريه كردم تا خوابم برد از ساعت ٥ صبحم بخاطره استرس بيدار شدم
  دعا كنيد امشب حاجت بگيرم شديدا غمگينم الان

 • 5 stars
  مریم
  نظر از: مریم
  1393/09/07 @ 11:58:36 ب.ظ

  مریم [بازدید کننده]

  سلام…من هروقت ایت الکرسی میخونم دلم اروم میشه و بلا به معنی واقعی رفع میشه و حاجت میگیرم….دیگ تودلم شک نمیفته ک خوبه یا بد هروقت میخونمش کارام درست پیش میره..من خیلی خیلی از هم سنام جلو هستم و این بخاطر ایت الکرسیه ..قربون خدابشم ک واسمون میانبر گذاشته

 • 5 stars
  لیلا
  نظر از: لیلا
  1393/04/08 @ 11:40:24 ق.ظ

  لیلا [بازدید کننده]

  آیه الکرسی واقعا معرکه است.زود به حافظه میره و من هروقت استرس دارم باهاش آروم میشم وخیلی بهش اعتقاد دارم…حالا واسه ازدواجم روزی 1 نذر کردم اول از خدا میخام دوستای عزیزم یه ازدواج موفق داشته باشن و بعد خودم یه ازدواج توپ داشته باشم چون خیلی سختی کشیدم.از شمام میخام لطف کنین و واسه حاجتم یه آیه الکرسی بخونین.مطمئن باشین انگار ده ها بار واسه خودتون دعا کردید

 • saeed
  نظر از: saeed
  1392/06/30 @ 08:55:59 ب.ظ

  saeed [بازدید کننده]

  واللله نمی دونم مدتیه (14 روز) دائما” ایت الکرسی روزی چند بار با تمام سوره های دیگه میخونم اما حاجتم نگرفتم خدایا به حق لطف مرحمتت و به حق احسانت به من هم رحم کن یا ارحم الراحمین از همه شما عزیزان میخواهم برای حاجت روایی من هم دعای خیر کنین یا حداکثر شما هم یک ایت الکرسی به نیت حاجت روایی من بخونید …..
  نمیدونم چرا خدا با من قهر کرده خدایا خیلی به تو احتیاج دارم آخه تو کجایی …….؟

 • 5 stars
  مجید
  نظر از: مجید
  1392/04/08 @ 02:17:33 ب.ظ

  مجید [بازدید کننده]

  باسلام
  خودم چند روز پیش به خدا التماس کردم آیه الکرسی باور کنید چند ساعت طول نکشید که به مرادم رسیدم واقعا درمان حاجته… انشاءالله شما هم به خواسته هاتون برسید.
  فقط با ایمان و خلوص، نیت کن آیه الکرسی بخون شک نکن به خواسته ات میرسی
  فعلا
  یاعلی

 • 5 stars
  نظر از: پاریزدخت
  1391/03/10 @ 11:27:36 ق.ظ

  پاریزدخت [عضو] 

  باسلام،تشکر از مطالب مفیدوآموزنده ای شما.من الله توفیق

این مطلب 7 نظر منتظر بررسی دارد....

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)